Clubvaren op zaterdag – zon, wind en zeilschoonheid

Afgelopen zaterdag was het clubvaren een groot succes, met een opvallend hoge opkomst. Het zomerse weer speelde zeker mee: volop zon en een vriendelijke wind van maximaal 3 Bft. Perfect voor een ontspannen op-en-neertje naar Pampus.

Onderweg werden we verrast door een prachtig schouwspel van oude Nederlandse zeilschepen. Het bleek de vloot van het Yzeilen te zijn, georganiseerd door de Vereniging Museumhaven. Met Sail nog vers achter de kiezen was het een genot om deze klassieke schepen weer onder zeil te zien.

Ter hoogte van Pampus zagen we hoe de deelnemende schepen zich naar hun startpositie voeren. De startboot en andere bij de raceorganisatie betrokken vaartuigen gingen op een vooraf bepaalde positie voor anker. Vanaf onze plek op Pampus konden we goed zien hoe de schepen zich zo gunstig mogelijk naar de startlijn manoeuvreerden – een fascinerend gezicht. Daardoor hadden we er uiteindelijk maar een handjevol op de foto, maar het was zeker een memorabel moment.

Op Pampus ontmoetten we drie enthousiaste kajakkers uit het pittoreske Hoofddorp. Ze waren in Muiderberg opgestapt en zouden via onze haven terugvaren. Bij aankomst kregen ze een kleine rondleiding – een spontaan hunyen gezellig intermezzo.

We kijken nu al uit naar de Muider Hardzeildagen in het laatste weekend van oktober, waar traditionele zeilschepen elkaar sportief uitdagen op het water en de dag wordt afgesloten met het legendarische feest in de tent.

Translate »